Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 268 147 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarium

Rok 1994:

Do Jurek trafiają dwie ciemnogniade klacze w typie zimnokrwistym bez rodowodu. Są to pierwsze konie w początkach naszej hodowli po ponad 10 - letniej przerwie.


Lata 1996 - 2006:

20 kwietnia 1996 r. na świat przychodzi pierwsze źrebię w Jurkach po ogierze wpisanym do ksiąg stadnych - kasztanowata Gera II 1446 W Ol po Grom 218 G Ol. Do roku 2002 rodzą się wyłącznie ogierki z połowicznym pochodzeniem po ogierach Grom 218 G Ol, Morowy 230 G Ol, Sękacz 1229 G El od klaczy bez pochodzenia. W 2003 r. rodzi się gniada Sulejka 1528 W Wr po Sezam 1141 G El, która pozostaje u nas do roku 2007 r. Rok później zostaje zakupiona klacz Pretoria 1896 W Ol (Van - Palmira po Prater) z 75% pochodzenia i wpisem do księgi wstępnej. Wiosną rodzi ona pierwszą klacz w naszej hodowli z prawem wpisu do księgi głównej - kasztanowatą Polę po ogierze Goniec 445 G Ol. Od roku 2006 klacze stanowione są potężnym Midarkiem 1423 G Gd (Hegund - Morwa po Midar).


Rok 2007:

Następuje pewien przełom w początkach naszej prawdziwej hodowli - zostaje zakupiona półtoraroczna klacz z pełnym pochodzeniem - ciemnokasztanowata Mona 2344 G Ol (Husarz - Moneta po Helikon). Miejsce wspomnianego wcześniej Midarka zajmuje kasztanowaty czempion aukcji z Kętrzyna z 2001 r. - ogier Baset 372 G Ol.


Rok 2008:

Rozpoczyna się przygoda ze światem hodowlanym i utwierdzam się w słuszności zakupu Mony, która zostaje wiceczempionką klaczy dwuletnich podczas Dnia Woźnicy w Smolajnach. Napawający optymizmem sukces inspiruje mnie do zakupu konia w nieco innym typie. Wybór pada na ciemnogniadą Brendy (Biko van Groenenberg - Brenda po Jasper van Tersaet) z belgijsko - francuskim rodowodem.


Rok 2009:

Klacz Mona zostaje pokryta francuskim ardenem Rio du Dol 2194 G Bł i potwierdza swoją wartość hodowlaną na kolejnym Dniu Woźnicy w Smolajnach, ponownie zdobywając tytuł wiceczempionki, tym razem w kategorii klaczy trzyletnich i starszych. Jesienią bieżącego roku z naszej stajni zostają sprzedane ostatnie konie bez prawa wpisu do głównej księgi i zakupiona zostaje ardeńska klaczka Burza (Rubis 144 - Busan po Emir).


Rok 2010:

Pechowo rozpoczęty sezon i traumatyczne przeżycia całej rodziny związane z cięzkim porodem Mony i powikłaniami, które po tygodniowym ratowaniu klaczy są powodem jej śmierci. Jedynym żyjącym śladem Mony staje się kasztanowaty ogierek Monar, który zostaje wychowany na krowim mleku i sprzedany do hodowli w styczniu przyszłego roku. Wiosna tego roku to definitywne ukierunkowanie się na ardeński kierunek hodowli. Zostaje zakupiona zasłużona szwedzka ardenka Stjärna 3979 G Gd (Macarol - Fina po Abin) razem z ardeńskim ogierkiem Stjaner po Pacha de Lagrange 1895 G Gd. Dzień Woźnicy w Smolajnach ponownie przynosi laury moim wychowankom. Klacz Burza zdobywa tytuł wiceczempionki w kategorii klaczy jednorocznych, a dwuletnia Brendy zajmuje czwarte miejsce w swojej klasie. Miesiąc później obie jadą na krajową wystawę do Kętrzyna, gdzie Burza odnosi ogromny sukces zdobywając trzecią lokatę wśród najlepszych jednorocznych klaczy w Polsce. Jesienią ogierek Stjaner zajmuje piąte miejsce podczas IV Warmińsko - Mazurskiego Czempionatu Źrebiąt w Zajączkach. Następnie trafia do hodowcy w okolice Gorzowa Wielkopolskiego.

 

Rok 2011:

Następuje kolejny krok w kierunku hodowli konia ardeńskiego. Z okolic Opola zostaje przywieziona jasnogniada Ida des Grands Bru rasy arden belgijski. Tydzień później na świat przychodzi pierwsze źrebię w czystej rasie ardeńskiej w naszej hodowli - jasnogniada Supra (Rubis 144 - Stjärna po Macarol). Owocem letnich treningów z Burzą jest czwarta lokata w klasie klaczy dwuletnich podczas X Ogólnopolskiego Czempionatu Młodzieży Zimnokrwistej w Kętrzynie. Jesienią klaczka Supra reprezentuje naszą hodowlę w V Warmińsko - Mazurskim Czempionacie Źrebiąt w Zajączkach, gdzie zdobywa czwarte miejsce na 21 sztuk.Stronę odwiedziło osób:  6 606 829  

O naszej hodowli

Zajmujemy się hodowlą koni zimnokrwistych od 1995 r. Aktualnie posiadamy klacze przesycone krwią ardenów szwedzkich, francuskich, belgijskich oraz koni zimnokrwistych północnych. Nasza hodowla ukierun...

więcej...

Zajmujemy się hodowlą koni zimnokrwistych od 1995 r. Aktualnie posiadamy klacze przesycone krwią ardenów szwedzkich, francuskich, belgijskich oraz koni zimnokrwistych północnych. Nasza hodowla ukierunkowana jest na poprawną budowę, potężną i głęboką kłodę, oraz dobry ruch.

schowaj...

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki